Change Managerka
cof

Change Managerka

Uwielbiam równowagę. Różnie ją przeżywam i różnie jej doświadczam, zazwyczaj jednak na poziomie emocji to spokój. Najczęściej jednak doświadczam, jak większość osób, równowagi chwiejnej. Pamiętacie co to? W mechanice to stan układu, kiedy wszystkie punkty pozostają w spoczynku względem wybranego układu odniesienia, a w meteorologii to atmosfera niestabilna, która najczęściej ma miejsce przy powierzchni ziemi w upalny i słoneczny dzień. Atmosfera niestabilna! Czy to nie jest piękne i trafne określenie naszej codzienności?

Wszędobylska zmiana – taka jest. Czy nam się to podoba, czy nie jej intensywność jest bardzo duża i nie wiem, czy to jest możliwe, ale wydaje się stale rosnąć. Oczekiwanie, że to się zmieni i próba przeczekania trudnego czasu nie wydaje się najlepszym pomysłem. Zmiana jest i będzie, a od nas zależy, czy będzie dla nas dobra czy tylko trudna i zła.

Nasz stosunek do zmiany w dużym stopniu określa jej charakter i jakość. Zmianą można zarządzać; nawet nie obawiam się powiedzieć, że należy. No dobra, nie należy, bo to żaden obowiązek i nikt nikogo zmuszać nie będzie. To po prostu coś, co warto robić i coś, co się opłaca.

Najprościej ujmując zarządzanie zmianą to trzy etapy: pierwszy to diagnoza – określenie stanu wyjściowego, dobry rachunek mam/nie mam i chcę/nie chcę; drugi to samo wprowadzanie zmiany, może być podzielony na szereg szczegółowych kroków; trzeci w końcu to utrzymywanie zmiany i optymalizacja rozwiązań. Każdy jest ważny ma swoją rolę do odegrania. Bywa tak, że skupiamy się tylko i wyłącznie na tym środkowym – diagnoza wtedy to po prostu decyzja, często emocjonalna, która wymaga nie tylko podjęcia natychmiastowych kroków, ale żąda także błyskawicznych wyników. Trzeci etap jest mało romantyczny, raczej pozytywistyczny – doceniamy, co mamy i dbamy o to.

Change Managerka to:

  • osoba – ja, Jowita Radzińska – wspieram w zarządzaniu zmianą, a przez to w rozwoju i podnoszeniu jakości życia;
  • zbiór dobrych praktyk change managementu, które wykorzystuję w swojej pracy i którymi będę się z Wami dzielić na tym blogu;
  • blog – tak to ten!
  • oferta sesji coachingowych i warsztatów wspierających zmianę.

A Tobie z czym kojarzy się Change Managerka? Czego chcesz dowiedzieć się o zarządzaniu zmianą?

Dodaj komentarz

Close Menu