jowita radzińska

Jestem trenerką rozwoju i umiejętności interpersonalnych oraz coachem. Od wielu lat zajmuję się także marketingiem – jestem badaczką opinii i rynku oraz ewaluatorką. Z wykształcenia, ale i z pasji, jestem socjolożką, filozofką-etyczką i change managerką. Badania i rozwój to dwie dziedziny moich kompetencji, które łączę w praktyce, dlatego w największym skrócie swoją ofertę mogę wyrazić jako trafną diagnozę sytuacji i adekwatną propozycję zmiany.

rozwój i osobista efektywność

Wspieram osoby indywidualne oraz grupy i zespoły w uświadamianiu ich własnego potencjału i potrzeb, określaniu i realizowaniu celów, podnoszeniu kompetencji, by – po prostu – żyć lepiej. Czyli jak? To zależy, co dla kogo w danej sytuacji jest ważne! Pełniej, radośniej, efektywniej, spokojniej, a na pewno szczęśliwiej.

To, co jest ważne i o co warto według mnie zabiegać to nasz wpływ na rzeczywistość, realna zmiana i aktywność w realizacji celów i marzeń. Chcę wspierać innych w realizacji marzeń i celów – w projektowaniu, przeprowadzaniu i celebrowaniu zmian, o jakich marzą i jakich potrzebują.

moje "dlaczego?"

Jedno z moich najważniejszych przekonań opiera się na wierze, że „na koniec dnia” najważniejsze jest poczucie szczęścia i spełnienia. Dobre relacje, satysfakcja w pracy zawodowej, podjęcie wyzwania, nauczenie się czegoś nowego, poradzenie sobie z problemem to kwestie, które odpowiednio wsparte przekładają się na jakość naszego życia. Jako certyfikowana managerka zmiany pomagam trafnie rozpoznać sytuacje, które wymagają modyfikacji lub niosą szansę na coś nowego i dobrego. Zmiana często przychodzi sama, ale znacznie lepiej jest nią zarządzać, niż tylko akceptować lub odrzucać. Trafne określenie tego, co w danej sytuacji jest potrzebne to szansa na podjęcie adekwatnych działań. Moim celem jest wspieranie w obu tych aspektach.

A co jest dla mnie ważne? Szczęście właśnie. Dla mnie najbardziej połączone z relacjami i z miłością. Cieszę się, że obecnie tak wiele badań potwierdza to, że właśnie relacje są najważniejsze dla satysfakcjonującego życia. Cenię też bardzo rozwój, poczucie sensu i satysfakcję osobistą, satysfakcję z podejmowanych działań. Bez tego trudno mi podejmować wyzwania i zadania. Gdy rozumiem cel i mam przekonanie o jego słuszności angażuję się na 100%. A w codziennych, biznesowych relacjach szukam zaufania, szacunku, profesjonalizmu i zwyczajnego, a nie do przecenienia bycia fair.

doświadczona badaczka

Od 2008 roku zajmuję się badaniami opinii i rynku. Całe swoje zawodowe życie zajmuję się wspieraniem ludzi w poznawaniu, rozumieniu i diagnozowaniu, by mogli zdecydować się na optymalne zmiany – nowa strategia, zmiana wizerunku, inwestycja w nowe rozwiązania, produkty i usługi.

Po kilku latach pracy w dużej agencji badawczej postanowiłam podjąć działania na własną rękę. Cenię czas pracy w międzynarodowej korporacji, bo wiele się wtedy nauczyłam. Nie tylko tego, jak robić badania, ale i współpracy, mechanizmów współzależności i wymogu biznesowej praktyczności. Jednak to tworzenie własnej przestrzeni do działania pozwala mi się najpełniej realizować. Badawczą aktywność nadal uwielbiam, choćby za różnorodność tematyczną i dostęp do światów, o których nawet nie miałabym pojęcia, gdyby nie ta praca. Prowadzę również ewaluacje procesów rozwojowych, co pozwala mi łączyć dwie główne kompetencje – badania i rozwój. Bardzo lubię też analizę. Satysfakcjonujący jest dla mnie moment, gdy z ogromnej ilości chaotycznych informacji, dzięki odpowiedniemu porządkowaniu, zaczyna wyłaniać się wzór, schemat. Widać wtedy nie tylko przyczyny, ale można także przewidywać.

co jeszcze lubię?

Na co dzień z przyjemnością szukam doskonałej kompozycji. I nie chodzi tu o ideał czy perfekcję, lecz raczej o zabawę w poszukiwanie adekwatności w różnych sytuacjach. Smak, za którym się tęskni odzwierciedlony w doskonale skomponowany kęs na widelcu, dobór słów, które wyrażają dokładnie to, co mamy na myśli, spacer, gdy go potrzeba, spotkanie, o którym się marzy… Wszystkie te drobne i małe sprawy składają się na jakość codzienności, która decyduje o dobrym życiu. I tu także chodzi o trafną diagnozę i adekwatną propozycję – trzeba wiedzieć, czego się chce, a później po to po prostu sięgnąć.

Poza tym najchętniej wolny czas spędzam z mężem, który okazuje się najlepszą decyzją i inwestycją w moim życiu, żegluję, piszę scenariusze i współtworzę fundację Gerlsy, pracuję nad doktoratem o idei solidarności, czytam różne różności i marzę o ogrodzie. Mam ogromny apetyt – jestem maksymalistką, która od niedawna rozsmakowuje się w niełatwej sztuce odpuszczania.

niektóre z moich projektów i obszarów zaangażowania

Fundacja Gerlsy

Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. Piszemy scenariusze i robimy filmy.

Probe

Butik badawczy, który prowadzimy od 2013 to przestrzeń ciekawych projektów badawczych, w tym międzynarodowych i online.

fiLove

Inicjatywa i seria warsztatów rozwojowych, w których inspirację stanowi klasyczna myśl filozoficzna. Bo Arystoteles wcale się nie zestarzał! 🙂

Reboot

Cykliczna impreza rozwojowa pod żaglami. Okazja do wzięcia głębokiego, prawdziwie resetującego oddechu i zastanowienia się, co jest naprawdę ważne.

Change Managerka

Zmiana dominuje naszą rzeczywistość, jest wszędzie i zawsze. Change managerka to podejście do rozwoju jako usprawniania działania i podnoszenia jakości życia, do którego kluczem jest zarządzanie zmianą.

Ewaluacja Projektu Nowe Pokolenie Rolników

Niezwykły Projekt Fundacji Danone i Grupy TROP wsparaty moją ewaluacją. Koniecznie obejrzyj filmik (kliknij tytuł).

Inicjatywy dla Otoczenia UW

IdO to szansa dla studentów, by realizować rzeczywiste projekty w otoczeniu biznesowym. Nasz był niezwykły: Serendipity i Metoda TROP.

Warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Sztukę trzeba wspierać, także poprzez wspieranie osób, które się nią na co dzień zajmują.

Warsztaty dla Chóru Sirenes

Dzięki nim mam jedną z najpiękniejszy i bardzo mnie inspirujących metafor pracy zespołu - współpraca głosów, brzmienie, wyrazistość, wsparcie, dyrygent.

Warsztaty na start sezonu

Żeglarskiego, oczywiście! Pewną tradycją stało się już, że na unifikacji kadry w "Błękitnym Piotrusiu" prowadzę warsztaty z budowania zespołu i leadership'u.

wybrane certyfikaty

Certyfikat Trenera FRIS® Style Myślenia

Certyfikat Change Management Registered Practitioner

Certyfikat Trenera Grupa TROP

Certyfikat Change Management Foundation Examination

Close Menu